DUYURU DETAYI

Klinik Psikoloji Sempozyumunda Panel
10 / 05 / 2017

        Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Serap Tekinsav Sütcü ve Klinik psikoloji doktora öğrencileri, geçtiğimiz günlerde düzenlenen VIII. Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu’na katılmışlardır. Sempozyumda “Farklı Sorun ve Ortamlar için Bilişsel Davranışçı Grup Terapisi” başlıklı paneli düzenleyen araştırmacılar üç farklı başlıkta sunum yapmışlardır.

        Doç. Dr. Serap Tekinsav Sütcü, “Bilişsel Davranışçı Grup Terapisinin Doğası ve Uygulama İlkeleri”başlıklı sunumunu gerçekleştirmiştir.

        Paneldeki sonraki iki konuşma doktora öğrencilerinin çalışmalarından yola çıkarak yapılmıştır. Konuşmaların başlıkları ve araştırmacılar şu şekildedir:

Depresyon Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Grup Terapisi: Üniversite Öğrencilerine Yönelik Bir Uygulama Örneği- Nesibe Olgun Kaval, Zeynep Erdoğan Yıldırım, Seda Sapmaz Yurtsever, Ceren Gökdağ, Servet Kaçar Başaran, Ezgi Göcek Yorulmaz

Öfke Kontrolüne Yönelik Bilişsel Davranışçı Grup Terapisi: Çocuk Ceza İnfaz Kurumu’nda Bir Uygulama Örneği-Melikenaz Yalçın, Nimet Serap Görgü Akçay, Seda Tokgünaydın Arıtürk

 

        Tüm araştırmacılarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.