Mezunlarla İletişim

Sevgili Mezunlarımız ve Meslektaşlarımız,

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü her geçen yıl mezun sayısını arttırıyor. 1979-1980 yılı sonunda ilk mezunlarımızdan oluşan küçük bir grup, her sene artarak 2.500 kişiye yaklaştı. Pek çok hocamız emekli oldu veya başka üniversitelerde göreve başladılar. İster öğrenci ister akademisyen olsun eskiler yenileri, yeniler eskileri tanımıyor artık. Ama birbirimize aktaracak pek çok tecrübemiz ve anlatacak pek çok hikayemiz var.

Psikoloji Bölümü olarak, 2013 yılında, bu düşüncelerle bir adım attık. Birbirimizle iletişime hizmet edecek bir bağlantı kanalı oluşturmaya, eskilerle yeniler arasında bir köprü kurmaya ve yeni mezun olacak öğrencilerimize yol göstermeye yönelik bir adım. 2013 yılından beri her yıl Mayıs ayında mezunlar toplantımızı yapıyoruz. Keyifli geçen bu toplantılarda hem özlem gideriyor hem yeni meslektaşlarımızla tanışıyoruz. Böylece Ege Psikoloji ailemizin bağını kuvvetlendiriyoruz.

Biliyoruz ki Ege Psikoloji’den olmak, pek çoğunuz için, hiç değilse bizim düşüncelerimizi paylaşanlar için, anlamlı bir kimlik bağı.

Bu bağı sürdürmek için sizleri de her yıl düzenlediğimiz mezunlar buluşmamıza davet ediyoruz.

Lütfen sizler için düzenleyeceğimiz etkinlikleri takipte kalın. En kısa zamanda bir araya gelmek ve hiç ayrılmamak dileğiyle, sevgi ve selamlarımızla…

 

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü

 

 
Genel İletişim:
Prof. Dr. Sonia Amado
sonia.amado@ege.edu.tr